ÖLFLEX® CONNECT made by Lapp

O nas

NIEZAWODNIE ŁĄCZYMY ŚWIAT

Czasy, w których sektory produkcyjne i serwisowe mogły działać niezależnie są już za nami. Zmiany nastąpiły zarówno w podejściu pracowników, całych zakładów oraz dostawcach takich jak Lapp Group. Klienci coraz częściej szukają indywidualnych rozwiązań, a nie poszczególnych komponentów. Producenci obecnie doskonalą i dostarczają gotowe systemy. Nasz system ÖLFLEX® CONNECT łączy w sobie komponenty i gotowe rozwiązania.

Nasz pomysł na system

Skoncentruj wszystkie siły i zasoby na najważniejszych projektach, a firmie LAPP pozwól zaspokajać twoje potrzeby związane z okablowaniem.

Liczby mówią same za siebie

numbers numbers numbers

Liczby mówią same za siebie

numbers numbers numbers

Produkty

ÖLFLEX® CONNECT CABLES

Od ponad 30 lat, nasz zaangażowany i wysoko wykwalifikowany zespół inżynierów, techników oraz pracowników działów sprzedaży i obsługi klienta dostarcza indywidualnych rozwiązań – od etapu projektowania, poprzez prototyp, po etap produkcji i kontroli jakości.

Szeroki wybór opracowanych przez nas przewodów, złączy i akcesoriów pozwala nam sprostać wymaganiom naszych klientów i sprawnie dostosować się do Państwa potrzeb – od działań doraźnych po projekty długoterminowe. Dysponujemy najnowocześniejszymi zakładami montażu na całym świecie.

cables0

wiązki kablowe z różnymi złączami i końcówkami

cables1

okablowanie do E-mobility

cables2

montaż kabli z końcówkami oczkowymi

cables3

wiązka ze złączem okrągłym, zagniatanymi stykami i koszulkami termokurczliwymi

cables4

wiązka ze złączami okrągłymi o przewodem uziemiającym w koszulce termokurczliwej

Rozwiązania systemowe od A do Z

Zajmujemy się produkcją różnorodnych przewodów do obrabiarek, rozdzielnic, szaf sterowniczych i zespołów elektrycznych. Zakres naszych produktów obejmuje przewody jedno- i wielożyłowe, a także przewody ekranowane, których montaż umożliwia szeroka gama styków zaciskowych, złączy i obudów.

1

1

1

1

1

1

1

Nasze rozwiązania w praktyce

Mini Motor srl, Włochy

KLIENT

Mini Motor srl specjalizuje się w produkcji silników przekładniowych do wielu zastosowań przemysłowych. Poprzez połączenie niewielkich wymiarów i najwyższej jakości, Mini Motor projektuje silniki, które osiągnęły idealną równowagę między niezawodnością a mocą, aby móc pracować nawet w najcięższych warunkach przemysłowych.

Zastosowanie

Rozwiązanie systemowe Lapp wykorzystywane jest w obwodach zasilania. Pomagamy naszemu klientowi w budowie rozwiązań z niezawodnymi połączeniami w dziedzinach: lotnictwa, aeronautyki, przemysłu morskiego, sektorze biomedycznym oraz w laboratoriach badawczych.

Rozwiązanie

W ramach przesyłu mocy Inżynierowie Aplikacyjni Lapp zaprojektowali rozwiązanie do montażu przewodów z dławnicami: ÖLFLEX® CHAIN 809 CY, SKINTOP® MS-SC i SKINDICHT®. Produkcja seryjna wynosi 5000 sztuk rocznie wraz z raportami z przeprowadzanych testów, etykietą z jasnym opisem i indywidualnym opakowaniem dla klienta.

ÖLFLEX® CONNECT SERVO

Jako wiodący producent systemów wiązek przewodów serwo, oferujemy najpopularniejsze rozwiązania serwo, szeroko wykorzystywane w sektorach przemysłowych. Poza konwencjonalnymi rozwiązaniami oferujemy korzystną alternatywę z naszą Core Line (linia zasadnicza).

Dzięki doskonałemu międzynarodowemu systemowi produkcji, produkujemy wiązki w naszych własnych zakładach na całym świecie. Dzięki naszej zintegrowanej międzynarodowej sieci zakładów montażu systemów serwo, gwarantujemy wysoką dostępność materiałów i ich stałą jakość.

servo0

ÖLFLEX® CONNECT Basic Line (linia podstawowa) zgodna z SIEMENS® 6FX5002 (PVC) oraz Extended Line (linia rozszerzona) zgodna z SIEMENS® 6FX8002 (PUR)

servo1

ÖLFLEX® CONNECT Core Line (linia zasadnicza) zgodna z SIEMENS® 6FX5002 (PVC) oraz Core Line (linia zasadnicza) zgodna z SIEMENS® 6FX8002 (PUR)

servo2

ÖLFLEX® CONNECT SERVO zgodny z INDRAMAT® Standard IKG / RKL oraz IKG / RKG

servo3

ÖLFLEX® CONNECT SERVO zgodny z LENZE® oraz SEW® Standard

Trzy klasy wydajności – wybór należy do Ciebie

Począwszy od najkorzystniejszej finansowo podstawowej linii rozwiązań serwo do zastosowań w środowisku bezpiecznym, przez linię zasadniczą zaprojektowaną specjalnie dla zastosowań dynamicznych, po naszą wysoce specjalistyczną linię rozszerzoną– Grupa Lapp oferuje odpowiednie rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających Klientów. Wszystkie nasze przewody serwo są szczegółowo sprawdzane w naszym firmowym laboratorium pod kątem planowanego zastosowania – dla jak najwyższej jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

Więcej

ÖLFLEX® CONNECT Program dostaw.

Serwis oraz elastyczność dostaw to priorytety Lapp Group. Oferujemy różne opcje wysyłki, tak, aby sprostać wymaganiom naszych Klientów.

Trzy opcje dostaw:

1
STANDARD

Standardowy czas dostawy dla wszystkich artykułów.

1
FAST LANE

Twoja alternatywa dla małych zamówień w krótkim czasie.

1
MRO-Stock

Wyselekcjonowane typy dostępne na magazynie. Stała dostępność.

1

ÖLFLEX® CONNECT Program dostaw.

Kiedy i gdzie potrzebujesz.

Serwis oraz elastyczność dostaw to priorytety Lapp Group. Oferujemy różne opcje wysyłki, tak, aby sprostać wymaganiom naszych Klientów.

Trzy opcje dostaw:

1
STANDARD

Standardowy czas dostawy dla wszystkich artykułów.

1
FAST LANE

Twoja alternatywa dla małych zamówień w krótkim czasie.

1
MRO-Stock

Wyselekcjonowane typy dostępne na magazynie. Stała dostępność.

Więcej informacji Łukasz Żelichowski.

Nasze rozwiązania w praktyce

EMAG Gruppe, Niemcy

Klient

Grupa EMAG dostarcza maszyny i systemy produkcyjne do obróbki precyzyjnych części metalowych przy wykorzystaniu różnych technologii produkcyjnych. Niezależnie od tego, czy chodzi o tokarki, szlifierki, maszyny do cięcia, maszyny do spawania laserowego, maszyny do grzania i łączenia, maszyny do utwardzania indukcyjnego lub maszyny do obróbki elektrochemicznej metali, grupa EMAG oferuje optymalne rozwiązanie.

Zastosowanie

EMAG produkuje maszyny, które ze względu na wysoki poziom automatyzacji wymagają odpowiedniego okablowania. Podstawowym wymogiem jest gwarancja bardzo dobrej ochrony elektromagnetycznej oraz minimalna przestrzeń. Kompleksowe systemy produkcyjne są bardziej podatne na zakłócenia elektromagnetyczne, dlatego zapobieganie im jest bardzo ważne.

Rozwiązanie

Nasze gotowe wiązki servo są terminowo dostarczane do EMAG do instalacji. Jesteśmy w stanie zapewnić stałą, wysoką jakość dzięki częściowo zautomatyzowanemu procesowi produkcyjnemu. Dodatkowo EMAG oszczędza na kosztach przechowywania i ma zagwarantowane dostawy.

ÖLFLEX® CONNECT CHAIN

W dziedzinie prowadnic kablowych Grupa Lapp dysponuje zarówno wieloletnim doświadczeniem jak i rozległą wiedzą fachową. Zatrudniani inżynierowie w sposób niezwykle precyzyjny potrafią dobrać wszelkie szczegóły komponentów do wybranych przez Państwa zastosowań.

Dzięki innowacyjnym, niezawodnym oraz wysoce wydajnym rozwiązaniom z zakresu prowadnic łańcuchowych, jak i niezastąpionej wiedzy pracujących specjalistów, możecie być Państwo pewni, że wszystkie detale produktów będą doskonale współgrały z wybranym przez Państwa zastosowaniem. Zaufaj innowacyjnym, niezawodnym i bardzo wydajnym rozwiązaniom od jednego dostawcy.

chain0

basic chain (proste prowadnice): prowadnice łańcuchowe wykonane z nylonu lub stali z bardzo giętkimi przewodami, rurami ochronnymi, wężami hydraulicznymi lub wężami pneumatycznymi bez zakończenia np. złączy lub końcówek

chain1

core chain (zasadnicze prowadnice): prowadnice łańcuchowe wykonane z nylonu lub stali, z bardzo giętkimi przewodami, osłonami przewodów, przewody hydrauliczne lub węże pneumatyczne zawierające zakończenia (złącza, końcówki)

chain2

extended chain (złożone prowadnice): prowadnice łańcuchowe wykonane z nylonu lub stali, z bardzo giętkimi przewodami, osłonami przewodów, przewody hydrauliczne lub węże pneumatyczne zawierające zakończenia (złącza, końcówki) i jednostki funkcyjne, takie jak ramiona holownicze czy konstrukcje wsporcze

chain3

Nylonowe prowadnice łańcuchowe: prowadnice łańcuchowe wykonane z nylonu (poliamid PA 6) do samonośnych aplikacji lub aplikacji z ruchem kołowym.

chain4

Stalowe prowadnice łańcuchowe: prowadnice łańcuchowe wykonane ze stali (stali ocynkowanej lub stali nierdzewnej) do samonośnych aplikacji lub aplikacji z ruchem kołowym.

chain5

Mieszane wykonania prowadnic: prowadnice łańcuchowe wykonane z różnych materiałów (np. prowadnice nylonowe z aluminiową pokrywą lub aluminiową ramą, itp.) do nadzwyczajnych wymagań

TWÓJ PARTNER W TECHNOLOGII PROWADNIC KABLOWYCH

Dzięki posiadanej przez nas specjalistycznej wiedzy w zakresie technologii kablowej, możemy dobrać właściwą prowadnicę do ochrony przewodów dla wybranego przez Państwa zastosowania – począwszy od lekkich prowadnic nylonowych po stalowe lub nylonowo –stalowe:
• Globalny zasięg firmy
• Fachowe doradztwo
• Usługi inżynierskie
• Dostawa obejmująca pojedyncze elementy, jak i całe zestawy

WIĘCEJ

Prowadnice łańcuchowe -serwis

Firma Lapp jest obecna we wszystkich fazach projektu - od projektowania po dobór podzespołów do montażu. Nasi eksperci współpracują z Tobą na każdym kroku.

1
Ocena techniczna

 • Wizja lokalna
 • Określenie zakresu projektu
 • Jedna osoba kontaktowa podczas każdej fazy projektu
 • Planowanie i harmonogram

1
Wstępny projekt systemu prowadnic w programie CAD

 • Projekt obejmuje okablowanie

1
Pełne zarządzanie projektami

 • Dokumentacja
 • Rysunki
 • Dobór komponentów (BOM)
 • Kontrola kosztów

1
Realizacja zaprojektowanego systemu łańcuchowego

 • Dostawa na miejsce
 • Instalacyjna na miejscu przez wykwalifikowanych specjalistów firmy Lapp
 • Wysyłka w profesjonalnym opakowaniu Lapp
 • Serwis posprzedażowy

Our cable chain service

Lapp is there throughout all project phases - from design to component selection to assembly. Our experts work with you every step of the way:

1
Technical evaluation

 • On-the-spot meeting
 • Definition of project scope
 • One contact person during project phase
 • Planning and timing

1
Initial CAD design of the cable chain system

 • Incl. cable layout

1
Complete project management

 • Documentation
 • Drawings
 • Selection of components (BOM)
 • Cost and interface controlling

Nasze rozwiązania w praktyce

TOSHULIN, Czechy

Klient

Firma TOSHULIN specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości obrabiarek, zwłaszcza tokarek pionowych. Występują one w wersji ze średnicami od 800 mm do 6000 mm i są wyposażone w najwyższej jakości komponenty elektroniczne, które gwarantują wysoką wydajność, niezawodność i dokładność podczas obróbki.

Zastosowanie

Systemy prowadnic łańcuchowych Lapp są wykorzystywane do wszystkich ruchomych osi wiertarek. Tu szczególnym wymaganiem jest minimalna przestrzeń, a dzięki złożonemu procesowi automatyzacji zwiększa się liczba niezbędnych przewodów w prowadnicy łańcuchowej.

Rozwiązanie

Inżynierowie Lapp przeanalizowali istniejące rozwiązania prowadnic łańcuchowych i przeprojektowali łańcuchy nylonowe i stalowe bardziej efektywnie wykorzystując produkty SILVYN® CHAIN, w przewody typu FD oraz węże hydrauliczne. Nasze gotowe systemy prowadnic łańcuchowych są dostarczane z rysunkami, schematami kablowymi i gwarancją. Firma TOSHULIN dzięki logistyce i optymalizacji magazynu oraz zmniejszeniu strat przy montażu obniżyła koszty.

video play

KORZYŚCI

Brak wydatków inwestycyjnych

Nie muszą Państwo inwestować we własne środki produkcji i mogą Państwo korzystać z naszych najnowocześniejszych urządzeń i narzędzi.

1
Niższe koszty operacyjne

Korzyści płynące z uproszczonej bazy dostawców.

2
Ograniczone potrzeby magazynowe

Nie muszą Państwo magazynować złączy, przewodów, peszli i węży.

3
Najlepsza skalowalność

Dzięki Grupie Lapp, mogą Państwo błyskawicznie zareagować na zwiększone zapotrzebowanie.

4
Specjalistyczna wiedza techniczna

Korzystają Państwo z rozległej wiedzy naszych specjalistów dotyczącej technologii okablowania w ponad 140 krajach.

5
"Lapp jest zaufanym partnerem. To nie tylko dostawca komponentów. Firma zawsze stara się dobrać rozwiązania, które będą optymalne kosztowo dla klienta."

Downloads

Whitepaper

Cable Chain Engineering Guideline (wersja językowa angielska)

Technical guide around drag chain configuration. Contains elements of a chain, material behaviour, chemical conditions, different configuration options, checklist in eight easy steps configure and select a drag chain.

Configurator

ÖLFLEX® CONNECT SERVO ONLINE CONFIGURATOR

Konfigurator zapewnia łatwy dostęp do wiązek serwo. Wybierz zastosowanie, typ wiązki, przewód i jego długość, a znajdziesz w ciągu kilku sekund odpowiednią wiązkę serwo - rozwiązania systemowe firmy Lapp.

Ölflex® Connect Brochure

PDF

Ölflex® Connect Chain Catalogue

PDF

Ölflex® Connect Application Report

PDF
video play

Kontakt